986 total views,  2 views today

W piątek Prokurator Generalny polecił uchylenie aresztu osobie, która postrzeliła napastnika w obronie własnej- poinformował w piątek dział prasowy Prokuratury Krajowej.

„Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił natychmiastowe uchylenie aresztu stosowanego wobec mężczyzny, który odpierając atak na niego i jego żonę postrzelił jednego z napastników. Mężczyźnie zarzucono usiłowanie zabójstwa. Decyzję Prokurator Generalny podjął po zapoznaniu się z wynikami analizy śledztwa Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe przeprowadzonej przez Departament Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej. Prokurator Generalny polecił również wszcząć postępowanie wyjaśniające, w jaki sposób doszło do przedstawienia zarzutów osobie działającej w ramach obrony koniecznej. Prokurator Generalny uważa, że w takich sytuacjach osoby te nie powinny ponosić konsekwencji w myśl zasady, że broniący się nie mogą być karani za skuteczną obronę. Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro konsekwentnie stoi na stanowisku, że państwo powinno zawsze stać po stronie osób, które odpierają bezprawne zamachy na ludzkie życie”.

https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-prokuratury-krajowej/prokurator-generalny-polecil-uchylenie-aresztu-osobie-ktora-postrzelila-napastnika-w-obronie-wlasnej/

Wspaniała wiadomość dla wszystkich z nas, szkoda tylko że czyny Pan Krzysztofa (lat 54) który odpierał atak na swoją żonę oraz siebie zostały wstępnie zakwalifikowane przez Prokuraturę Rejonową jako usiłowanie zabójstwa… w konsekwencji Pan Krzysztof spędził 49 dni w areszcie tymczasowym. W niektórych krajach byłby uznany za bohatera, w naszej rzeczywistości musiał czekać 49 dni jak kryminalista na pozorną sprawiedliwość (ciekawe co stało się z prokuratorem który w toku śledztwa nieprawidłowo ocenił materiał dowodowy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *